Mój kot gryzie meble.

Mój kot ma dziwne zwyczaje ostatnio. Gryzie meble. Jakiś czas temu wzięła się za głośnik obity deską. Sądziłam, że to przez zapach psiaka poprzedniej właścicielki tegoż sprzętu.

12272569_649081931861262_518725450_n

Jednak wczoraj wieczorem najpierw zaczęła dobierać się do deski z mebli, którą używam jako podkładkę pod laptopa na łóżku, a gdy ją pogoniłam to dorwała karton. Wygryzła niezły róg. I zrobiłaby z niego trociny gdybym jej nie powstrzymała. Czyżby mojemu niemowlakowi zaczęły się ząbki wyżynać?

12283069_649081861861269_191872942_n

Dwie osoby, którym o tym opowiedziałam stwierdziły, że jest głodna. Ale to odpada, bo wyjątkowo ostatni dzień sporo jadła, a w misce ma jeszcze świeże żarcie, które lubi.

Dziwne w jej zachowaniu jest jeszcze to, że przestała ostatnio się na mnie rzucać. Może wystarczy jej, że rany na moich dłoniach jeszcze się nie zagoiły… A tak serio to pewnie cieszy się, że trochę czasu ostatnio spędziłyśmy razem, bo miałam kilka dni wolnych.

Zajrzałam do internetu co jest napisane na temat „kot gryzie meble” i jest dużo odnośników, co jeśli to pies je gryzie. Koty drapią meble i ludzi. Mój robi to wszystko. Kumam, że ostrzy sobie pazurki, ale to gryzienie desek i kartonów mnie też ciut zaskoczyły.

Zobaczę co będzie dalej. Może to tylko jednorazowe, a nie kolejny problem „wychowawczy” z nią w roli głównej…

4 thoughts on “Mój kot gryzie meble.

 1. a może jej brakuje jakichś składników odżywczych? albo…
  typowe koty dachowce (czyt. takie, które chodzą po dachu :p ) często jedzą trawę na przeczyszczenie żołądków, głównie kłaczków. czasem po tym zwracają, czasem nie. może Twoje meble lub kartony są dla niej substytutem czegoś takiego. może trzeba też pomyśleć o zakupie jakichś smakołyków antykłaczkowych.
  polecam artykuł: http://www.koty.pl/czytelnia/art153,dlaczego-koty-jedza-trawe.html
  „Apelujemy zatem do wszystkich – bądź człowiekiem – wysiej kotu trawę!”

 2. Hmmm z kartonami to normalne, wiele kotów pomaga biednym kartonom się „zrecyklingować” 😀
  ale że meble gryzie, to pierwsze widzę, a na długo go w domu zostawiasz? Może kot sie nudzi i po prostu demoluje Ci mieszkanie bo jest samotny. Jeśli nie ma Cię regularnie po więcej niż 8h warto pomyśleć o drugim kocie. Nie doszukiwałabym się wartości odżywczych w meblach, koty jedzą trawę, tak jak zjadłyby wszystko inne co ma strukturę trawy (nitki, wstążki, anielskie włosie-co jest swoją drogą bardzo niebezpiecznie dla kotów, bo może porozcinać im żoądek i jelita) ale nie meble.
  Pozdrawiam,
  Monika
  http://jakwychowackota.cba.pl/

Dodaj komentarz