Słuchałam podcastów.
Warto napisać coś o wszystkich, które przesłuchałam do końca.
Pobrałam aplikację player.fm na telefon. Wymyśliłam, że w pracy mogę słuchać jakichś takich krótkich różnotematycznych słuchowisk.
Kiedyś pobierałam trójkowe Dobronocki. Bardzo mi się spodobały. Słuchałam z mp3, ale odkąd zmieniłam urządzenie i przypadkiem mam z mniejsza pamięcią to zaprzestałam tego. Jeszcze pobierałam je na telefon, ale od paru miesięcy mam nowy a jednak nie zdarzyło mi się na niego wgrywać.
Po części pewnie dlatego, że audycja już nie jest tak łatwo dostępna, bo już jej nie ma w radiu i słuchać mogę tylko archiwalnych odcinków.
W tej aplikacji nie znalazłam żadnego, ale za to inne ciekawe owszem. Także z radia Trójka.
Polecam i wysłuchałam do końca:
http://player.fm/series/klub-ludzi-ciekawych-wszystkiego/paul-dirac-sekrety-geniusza-mechaniki-kwantowej – to jeden z pierwszych przesłuchanych podcastów. Miałam takie natchnienie, że stwierdziłam, że zrozumiałam mechanikę kwantową. Rozmowa o dziwnym człowieku, który szukał w matematyce i fizyce piękna. Zainteresowało mnie to na tyle, że jakbym miała książkę to przeczytałabym. Zaczęłam się nawet zastanawiać czemu ja nie czytam biografii? Podobno ciekawe są. Przecież interesuje mnie życie innych. I kiedyś może napiszę swoją, więc wypadałoby dowiedzieć się jak to się robi..
http://player.fm/series/klub-trjki/integrowa-czy-nie-dylematy-rodzicw-niepenosprawnych-dzieci – a tu się sama zaskoczyłam, że to wybrałam. Jednak przecież zawsze byłam tolerancyjna w sensie, że gdy inni się śmiali z takich osób (ach te czasy podstawówki) to ja próbowałam zrozumieć co się tym ludziom stało i dlaczego i jak żyją na co dzień. Poza tym znam dość blisko takie jedno dziecko i jedną mamusię, która z nim siedzi. Tak więc kiedy mówi, że musi siedzieć w domu to jestem bardziej przekonana, że to jest jednak jej wybór. Do końca tego za pewne nie zrozumiem, bo nie mam dzieci i nie wiem jaka to relacja może sprawiać, że z jakimś człowiekiem chce się przebywać non stop i na to nie narzekać. Obecnie za bardzo cenię moją niezależność i samodzielność.
http://player.fm/series/mj-may-wielki-biznes/mmwb-09-ogldamy-reklamy – myślałam po tytule, że tu będzie mowa o telewizji, o reklamach, które ogłupiają i o rynku reklam, a tu trochę zonk. Audycja o reklamach, które się wyświetla po to żeby zarobić. O mitach i faktach na podstawie jednej ze stron tego typu.
http://player.fm/series/mj-may-wielki-biznes/mmwb-01-pomysy-na-dodatkowy-dochd – tu wysłuchałam bardzo dużo pomysłów. Audycja nie jest taka długa jak kilka innych, które wysłuchałam, jednak pomysłów tyle, że w trakcie słuchania musiałam zrobić sobie przerwę. Fajne, realne pomysły, trzeba tylko działać Pierwszy to napisać książkę..
http://player.fm/series/mj-may-wielki-biznes/mmwb-13-zalety-i-wady-bezpatnego-hostingu – to słuchowisko zachęciło mnie do szukania własnego miejsca w sieci.
http://player.fm/series/jasonhunt/jasonhunt-10-cech-ktrych-u-siebie-nie-lubi – Jason Hunt wywołuje we mnie sprzeczne odczucia, ale jakże mogłabym go nie wysłuchać? Dwóch części pierwszych słuchowisk wysłuchałam już dawno temu. Stęskniłam się za jego głosem.. W tym podcaście trochę mnie zaskoczył. Bardzo odkrywa swoje codzienne życie. Trochę cech mnie zaskoczyło, a trochę występuje też u mnie. Jednak ja je lubię.
http://player.fm/series/jasonhunt/prawdy-i-mity-o-tajlandii – chcę do Tajlandii! Mimo, że jestem kobietą. Z podcastu teoretycznie nauczyłam się jak rozpoznać kobietę od mężczyzny. Podoba mi się tam, że jest tanio i jedzenie jest dobre. Ach i ta pogoda…
http://player.fm/series/jasonhunt/jason-hunt-i-pawe-tkaczyk-jzyk-marki-co-nas-wyrnia-z-tumu – tego to już kiedyś słuchałam, ale jednak tak się po tamtych audycjach Tomka zakochałam w jego głosie, że jednak chciałam więcej i nie żałuję, bo faktycznie fajnie się słucha tych dwóch chłopaków mimo tych wszystkich hałasów hotelowych w tle. Poza tym nie za wiele wtedy zapamiętałam z treści podcastu, więc sobie odświeżyłam zagadnienie języka marki.
http://player.fm/series/mj-may-wielki-biznes/mmwb-22-firma-bez-zus-cz-1 – tą audycję wysłuchałam, bo siostrę przeraża ten wyższy ZUS. Rzeczywiście stwierdziłam, że można by w proponowany sposób zaczynać rozwój firmy. W jej przypadku może też się to przydać. Zbudować sobie bazę klientów i nie martwić się opłatami, a ewentualnie potem już płacić haracz. Podesłałam, wysłuchała i powiedziała, że temat ją zainteresował i musi sobie więcej poczytać o proponowanym tam rozwiązaniu.
Już nie mogę znaleźć dwóch linków do audycji. Jedna z Polskiego Radia S.A. o tytule: Jakie są Polki. Pierwsza taka analiza – mowa o książce pt. Polki. Chętnie bym do niej zajrzała. Lubię wnioskować na podstawie danych statystycznych i wszelkich badań. Lubię naukę i ocenę na podstawie realnych wartości, a tematyka ciekawa – polskie kobiety.
Uff. Dopiero po paru dniach połączyłam tego playera z kontem (Google) i odkryłam jak strona internetowa działa. Szukając linków do tych audycji w między czasie pododawałam sobie audycje do słuchania później, bo mnie zainteresowały. Na szczęście wszystko pięknie się zsynchronizowało. Mam podłączone wi-fi do telefonu to powinno się nawet pobrać.
Jeszcze słuchałam tej audycji:

http://player.fm/series/z-pasj-o-mocnych-stronach-talenty-mocne-strony-produktywno/podcast-007-13-sposobw-jak-wsta-rano – i jest to takie podsumowanie wielu rad jak wstawać rano. No ale najważniejszy punkt to wyspanie się, a ja z tym mam problem. Jednak za jakiś czas wrócę do tej audycji i może coś się uda zdziałać i nie być zombie z samego rana.. Jeszcze jest jeden podcast od tego autora o tej tematyce, o tym dlaczego warto wstawać godzinę wcześniej. Dodałam na razie do listy „odtwórz później”.

🙂